Destek Hattı +90 212 886 11 76
TR EN ES
Ana Sayfa  »  Biodegradable Nedir ?

« Blog «

BİODEGRADABLE NEDİR ?

Biodegradable

Plastik hayatımızın hemen hemen her alanında çokça tercih edilen bir maddedir. Maliyetinin düşük olması ve üzerinde işlem yapma kolaylığı genellikle bu ham maddenin karşımıza çıkmasının sebebidir.Plastikler, fosil yakıtlardan elde edildiğinde içlerinde çokça zararlı malzeme barındırır. Son zamanlarda sıkça duyduğumuz ‘’kanserojen’’ madde söylemleri bu sebepten dolayı artış göstermiştir.Isı ile teması halinde zararlı etkileri gün yüzüne çıkan bu plastiğin, ham maddesinde hem doğada uzun yıllarda çözünme hızını azaltsın hem de insan sağlığına zarar vermesinde diye biobozunurluğun araştırmaları artış göstermiştir.  Doğadaki çeşitli mikroorganizmalar ya da  enzimler tarafından biyolojik yollar ile yıkıma uğrayan ve doğal bileşenlerine ayrılan sonra tekrar doğadaki bu döngüye karışabilen maddelere biyobozunur madde denir.

İçerisinde plastik barındıran, ısı ile temas ettikten sonra kanserojen etki açığa çıkarabilecek maddeler, biyobozunur maddeler ile meydana getirildiğinde bu etkilerden arınmış, sağlıklı ürünler kullanmış oluruz.

Biyobozunur” maddelere, ambalajladığımız ürünlerimizin üretim şeklinin; hem insan sağlığına hem de doğada çözünme hızının uzun ve çevreye zararının çok olması sebebiyle sektörce daha fazla kullanılmaktadır.

Firmamız sağlık ve çevre konularını müşteri memnuniyetinde göz önünde bulundurarak biobozunur bardaklar kullanmaktadır.